Ostatní Tipy & rady

Digitální nomádství – proč se stát takovýmto nomádem?

Většina lidí si v práci jednoduše nemůže vzít dovolenou, kdy potřebuje a hlavně na jak dlouho potřebuje. Pokud pracujete jako freelancer (člověk, který pracuje na volné noze, nechává se najímat firmami a lidmi pro jednotlivou práci) pak jednoduše tři týdny volno na cestování nebo nějakou dovolenou nedostanete. Být offline déle jak týden? To snad ani nejde, klienti čekat nebudou a najdou si na danou práci někoho jiného.

Freelancer na cestách

Spousta takových freelancerů to začala řešit jednoduše. Vzali si na dovolenou notebook s sebou a vyhradili si dvě až tři hodiny denně, které věnovali práci. Vyřizovali e-maily, posílali nabídky klientům, mohou napsat články, dopracovat kampaně a podobně. Takovéto pracovní nasazení během dovolené se lidem začínalo líbit víc a víc a vzniklo tedy postupně digitální nomádství. Jaké jsou jeho výhody?

Teplo

Spousta digitálních nomádů začíná takto cestovat právě během zimních měsíců, kdy jednoduše chtějí utéct před nevlídným počasím. V zimních měsících někteří nevydávají takový výkon, jako například na jaře nebo v létě.

Nižší životní náklady

Odjet pracovat do zahraničí si nemůže dovolit úplně každý, protože někde jsou životní náklady poměrně vysoké. Budete muset řešit bydlení (platit základ také v České republice), jídlo a další náklady. Když si však vyhlídnete destinaci, kde jsou nižší životní náklady než u nás, ušetříte. Budete moci pracovat méně hodin, takže vám zůstane čas na cestování, nebo si našetříte nějakou tu finanční rezervu.

Poznávání nových míst a lidí

U digitálního nomádství poznáte spoustu zajímavých míst, zažijete nečekané a budete tak mít do zásoby vzpomínky, které vám nikdo nevezme. Poznáte během svého „nomádění“ spoustu nových lidí, kamarádů a přátel. Můžete navázat nová přátelství, ale například také nové pracovní příležitosti. Nikdy nevíte, co všechno se vám může na takových cestách přihodit, co vše můžete získat!