Ostatní Tipy & rady

Cestovat sám? Má to své výhody!

Když plánujete dovolenou nebo jen nějaký krátký výlet, obvykle je to s někým. Partnerem, kamarádem, rodinou nebo třeba partičkou dobrodruhů. Bude větší sranda, nebudete na vše sami a tím pádem, kdyby se náhodou něco stalo, budete na vše dva, díky čemuž se budete cítit lépe a jistěji. Když tak najdete někoho, kdo cestuje sám, kroutíte nad tím nevěřícně hlavou.

Není to tak hrozné

Samozřejmě existuje spousta lidí, kteří by sami nikdy necestovali. Co když se někde ztratí? Někdo je okrade? Přepadne? Znásilní nebo se něco stane! Ve dvou a více lidech je to vždycky o dost lepší. Pozor, ona i dovolená sama se sebou může být pozoruhodná a můžete se na ní o sobě dozvědět mnohem víc, než jste čekali. Samotných cestovatelů je v cizích zemích dostatek a není to vůbec nic divného. Přinášíme pár výhod, když cestujete sami!

Nemusíte se na nikoho ohlížet

Máte den, kdy se vám nic nechce? Tak jednoduše nic dělat nemusíte! Nemusíte dělat žádné kompromisy, když chcete jeden den na hotelu nebo motelu odpočívat, tak odpočíváte. Když chcete jít na výšlap do hor nebo jít nakupovat, tak jdete. Jste svobodní a zcela svým pánem, což je určitě fajn.

Naučíte se být samostatní

Na takových cestách se chtě nechtě naučíte starat sami o sebe. Budete se totiž muset spoléhat jen a jen na sebe, na své vlastní schopnosti. Při cestě k moři s delegátem to budete mít podstatně jednodušší, ale když se vydáte na vlastní pěst někam, pak jste odkázání sami na sebe.

Spousta nových známých

Na svých cestách najdete příležitosti k seznámení. Po světě putuje spousta lidí naladěných jako vy, takže je jenom otázka času, kdy se s někým spřátelíte. To vás samozřejmě může posílit a pozitivně naladit. Vydáte-li se například po čase do další země, budete vědět, na koho se obrátit pro informace.