Ostatní

Cestujeme do Chorvatska

Chorvatsko je země, do níž na letní dovolenou míří celá řada turistů. Tato země svým návštěvníkům nabízí krásné moře, čisté pláže, celou řadu zajímavých míst a i ceny jsou zde velmi přijatelné. Ubytovat se zde můžete jak v hotelu, tak i v apartmánech nebo karavanech. Výhodou je, že do Chorvatska se můžete vydat jak vlakem, tak i autobusem nebo autem. Také poznávací zájezdy Chorvatsko jsou velmi oblíbené.

Jaký dopravní prostředek zvolit pro cestu do Chorvatska?

Chorvatsko je země dopravně dostupná. Na svoji dovolenou se tak můžete vydat nejen autobusem, ale i vlakem, autem a dokonce i s leteckou společností. Cesta do Chorvatska netrvá příliš dlouho, je tedy na vás, jaký dopravní prostředek zvolíte. Většina návštěvníků volí automobil. Cesta autem do Chorvatska přináší celou řadu výhod. Vzhledem k tomu, že Chorvatsko postupně rozšiřuje svou dálniční síť, cestování po této zemi se stává stále více pohodlné. Kromě toho můžete volit vlastní trasu a zastávky si naplánovat dle svých potřeb. Tento způsob dopravy si většinu volí rodiny s malými dětmi. Kromě toho pak v cílové destinaci nemusíte zůstávat na jednom místě a můžete se vydávat na výlety, aniž byste byli na cokoli vázáni, nemusíte nikde shánět půjčovnu aut. Automobil vás neomezuje zavazadlovým prostorem, můžete si tedy s sebou vzít daleko víc věcí, než třeba do autobusu či letadla.

Chorvatsko autobusem je dobrá volba v případě, že nemáte řidičský průkaz a nechcete vynakládat větší finanční obnos na cestu letadlem. Nevýhodou je menší pohodlí během cesty, také zastávky většinou plánují řidiči autobusu. I objem zavazadla je omezený. Výhodou je, že nemusíte dávat pozor na cestu a autobus vás dopraví až na místo vašeho dovolenkového pobytu.

Do Chorvatska se můžete vydat i letadlem, mějte však na paměti, že se letiště většinou nenachází v místě vašeho ubytování, takže se k hotelu či apartmánu, kde budete trávit vaši dovolenou, budete muset nějak přepravit.