Ostatní

Co si s sebou vzít na vodu jako klasický vodák?

Máte rádi klasiku a neradi příliš experimentujete? Pak pro vás máme seznam věcí, které by si každý správný vodák měl vzít na sjíždění řeky.

Vodáctví je velice populární. A není se čemu divit. Jde o relaxační činnost, která ale zároveň procvičí vaše svaly a schopnost komunikovat s partou kamarádů. Co si tedy vzít s sebou? To vám poradíme v následujících řádcích.

Dostatek oblečení je základ

Půjčovna lodí Vltava vám půjčí loď, se kterou budete moct řeku sjet. Pokud ale máte svoji, tak ji rozhodně nezapomeňte doma. Půjčovna lodí je ale pro většinu lidí mnohem lepší řešení, protože ušetří a nemusí se o svoji loď starat. Málokdo přece jen sjíždí řeku pravidel, investice do lodi by se tedy mnohým nevyplatila.

Na co ale rozhodně nezapomenout? No přece na oblečení. Zabalte si ho dostatek. A rozhodně nejezděte jen na lehko. Možná budete mít štěstí a zbytek vašeho oblečení zůstane v suchu, ale podle zákona schválnosti se stejně většina vašeho oblečení namočí. Takže si ho raději zabalte dostatek, abyste se mohli vhodně obléknout nejen na vodu, ale taky k táboráku nebo na spaní.

Nezapomeňte na obuv

Základem je také kvalitní obuv. Dva páry by měly postačit na celý výlet. Můžete si s sebou vzít sandále, případně staré tenisky, které použijete během plavby. Druhé boty pak použijete třeba na táboření, při výletu do města, do hospody nebo na prohlídku nějaké místní památky. Rozhodně se neztratí ani čepice, která vás ochrání nejen když bude pršet.

Sluneční brýle by taktéž měly patřit mezi základní výbavu každého vodáky. Sluneční brýle jsou totiž pro oči pravým požehnáním, obzvlášť během parných letních dnů. A nezapomeňte ani na koňadru, kterou použijete k přivázání vaší lodě, až bude na souši. Jestliže ji nemáte, půjčovna lodí by vám ji měla půjčit společně s loďkou.