Evropa Tipy & rady

Cyklovýlet – kam na kole do Dolního Rakouska?

Přemýšlíte nad aktivní dovolenou? Je jízdní kolo váš oblíbený dopravní prostředek i relax po dlouhém a namáhavém dni? Můžete na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend vyrazit na dovolenou na kole. Jste-li náruživí cyklisti, pak máte Českou republiku projetou křížem krážem. Co takové sousední země? Například Rakousko? Skrývá mnoho míst, které si zamilujete!

Dolní Rakousko

Tato oblast nabízí nespočet cyklostezek a vybere si zde opravdu každý, dokonce i ten méně zdatný cyklista. Kromě jiného vás čekají krásné výhledy, historická místa i cesta podél vody. Přinášíme tipy na jednodenní výlety, které můžete pořádat vždy z jednoho místa.

Thermenregion

Jde o místo, které se věnuje nejen kultuře, ale také lázním a vínu. Najdete jej blízko Vídně, takže omrzí-li vás jízda na kole (nebo se zhorší počasí), můžete kolo vynechat a udělat si výlet do hlavního města. Najdete zde nádhernou přírodu, památky, ale také si můžete užít relax v lázních nebo ochutnat místní vína ve vinném sklepě.

Buckelige Welt

Zde si přijdou na své všichni, kteří milují výhled na hory a vůbec velkolepé výhledy. Řeky, mírně hornatá krajina a Vídeňské Alpy, to je vše, co vás jistě okouzlí a při cestě se do těchto míst jistě zamilujete.

Wachau, Krems a Melk

Cyklostezska, která vede z Bratislavy, přinese útulné sklípky, šťavnaté meruňky a mnoho dalšího. Můžete si užít příjemnou rekreaci a také hrady. Dunajské cyklistické trasy vám jistě učarují a budete se zde velmi rádi vracet.

Gmünd

Rašeliniště? Husté lesy? Tmavě červená maková pole? Zní vám to krásně? Pak i zde vás může zavést cyklovýlet. Jste-li požitkáři, pak se můžete vyrazit na tuto cyklotrasu, kde najdete rakouský pivovar, sýrárny a podobně.