Amerika Tipy & rady

Dominikánská republika – proč na dovolenou právě tady?

Chystáte-li se na exotickou dovolenou do Dominikánské republiky, pak pečlivě vybíráte místo, kam se vydat. Vybírat můžete z mnoha míst, my doporučujeme Punta Cany. Jde o oblíbené místo, které disponuje teplým mořem a sluncem takřka po celý rok, takže vyrazit nemusíte jen v hlavní letní sezóně. Proč se do Punta Cany vydat?

Nádherné pláže

V Punta Caně jsou nádherné pláže, které jsou celosvětově známé. Potřebujete-li místo, kde budete bez problémů odpočívat, pak pojedete na správné místo. Je libo trocha romantiky nebo naopak vodní sporty? Obojí můžete provozovat na plážích, stačí jen chtít. Pobřežní pás je velmi dlouhý a lemují jej apartmány, restaurace a luxusní hotely, kde se můžete také ubytovat.

Chcete-li trochu sportu, pak můžete sáhnout po surfingu, adrenalinových sportech a podobně. Průzračná voda, modrá barva všech odstínů a také výjimečné pláže, to je přesně Punta Cana. Některé pláže jsou oceněny „Blue Flag“, tedy Modrou vlajkou.

Široká možnost výletů

Jedete-li na dovolenou s dětmi, pak se můžete porozhlédnout v letovisku Punta Cana. Zábavní park Manatí přináší spoustu krásných zážitků. Dostanete se do blízkosti delfínů, lachtanů, papoušků nebo opic. Jste-li milovníci adrenalinu, pak svou zábavu najdete v adrenalinovém parku Bavaro Adventure. Zde si můžete vyzkoušet, jak jste na tom s fyzickými silami a jak moc umíte překonávat svůj strach. Vyzkoušet si můžete letový simulátor, zorbing, bunde trampolíny a mnoho dalšího. Bavaro Adventure park je umístěn v přírodě.

Máte-li rádi spíš poklidnější místa, pak navštivte panenské ostrovy Saona a Catalina, které patří k národnímu parku Del Este. V rámci safari tour můžete zavítat na venkov a dozvědět se víc o místních lidech a jejich životě. Jak žijí a co všechno pěstují na zahrádkách.