Čechy Tipy & rady

Dovolená v Česku – kam vyrazit na hrady a zámky?

Pořekadlo, že i u nás, v České republice je krásně je pravdivé. Pokud tedy letní dovolenou trávíte u nás, nebo si chcete udělat výlet během víkendu, pak hledáte ta správná místa, kam můžete vyrazit. Za nás určitě doporučujeme hrady a zámky. Trocha kultury, zajímavých informací a k vidění bude spousta zajímavých míst. Česká republika umí nabídnout mnoho věcí.

Hrady a zámky

Jde o hojně navštěvovaná místa, která si zamiluje velká spousta lidí. Nejnavštěvovanějším městem v republice je hlavní město Praha. Disponuje spoustou oblíbených památek, které jsou turisty hojně využívány. Podívejte se na další hrady, které můžete v rámci České republiky navštívit.

Pražský hrad

Jedna z nejvýznamnějších českých národních památek. Jde o největší souvislý hradní komplex na světě a najdete zde spoustu architektonických stylů. Areál je otevřen celoročně a turistům k dispozici.

Český Krumlov

Návštěvnost tohoto místa je každou sezónu přes tři sta tisíc lidí. Zámecká věž nabízí pohled na celké město, které se řadí ke kulturnímu dědictví chráněnému organizací UNESCO. Nejstarší zmínka o zámku je z 40. let 13. století.

Karlštejn

Karlštejn je další oblíbenou českou památkou, ze které dýchá romantika. Najdete zde například největší portrétní galerii českých panovníků ČR, repliky Svatováclavské koruny a mnoho dalšího.

Sychrov

K tomuto zámku neodmyslitelně patří sokolnictví, takže zde můžete vidět jeho ukázky. Natáčelo se zde mnoho pohádek, filmů a to nejen českých, ale také zahraničních (Tmavomodrý svět, Nesmrtelná teta, Zlatovláska a podobně).

Lednice

Zámek má svůj původ v roce 1222, kdy na místě dnešního zámku stála gotická tvrz s dvorcem. Turisty přitahuje zámek, ale také nádherný lednicko-valtický areál, kde se nachází minaret nebo krásný park.