Ostatní

Fotopast vám umožní sledovat zvěř i chránit majetek

Fotopasti jsou populárními pomocníky přírodovědců, zoologů, myslivců, lovců i nadšenců, kteří rádi sledují zvířata. Divoká zvířata jsou velmi plachá, je těžké se dostat do jejich blízkosti a pokud je potřeba spolehlivě a dlouhodobě monitorovat jejich výskyt v určité oblasti, nejlépe pomohou fotopasti. Stačí je umístit na strom a ony zaznamenají každé zvíře, které se dostane do monitorované zóny. Následně si stačí prohlížet snímky nebo videa se zaznamenanými zvířaty.

Pomůže také s ochranou majetku

V současné době jsou fotopasti nejpopulárnější v jiné oblasti a sice v ochraně majetku. Obzvláště vhodné jsou fotopasti Bunaty. Jak mohou pomoci majetek chránit? Jednoduše se fotopast umístí na strom na pozemku a to tak, aby monitorovala důležitou oblast. Když se dostane na pozemek jakýkoliv vetřelec, ať už člověk nebo zvíře, fotopast to ihned pozná a zaznamená ho. Umožňuje jí to PIR čidlo reagující na tepelný pohyb. Na fotopasti je vhodné si nastavit, aby byla aktivní v době, kdy se na pozemku nepohybujete. Fotopast funguje i v noci a to díky neviditelnému nočnímu přísvitu. Většina zlodějů chodí v noci a fotopast je může snímat aniž by si toho všimli. Zatímco pro monitorování zvířat se nejčastěji používají běžné fotopasti, na kterých si zpětně prohlížíte záznam, v případě zloděje byste zajisté byli raději, kdybyste o něm okamžitě věděli.

Na takovou hrozbu vás může okamžitě upozornit GPS fotopast Bunaty, která vám pořízený snímek ihned pošle na telefon nebo na email. Můžete být třeba v práci nebo na dovolené a když se k vám dostane nezvaný host, okamžitě o něm budete vědět. Investice do těchto fotopastí není vysoká, ale jejich přínos je skutečně k nezaplacení. Zajistěte si fotopast také a dopřejte si konečně klidný spánek.