Ostatní

Impregnace vrátí vašemu vybavení ztracený lesk

Impregnovat vaše oblečení nebo obuv se rozhodně vyplatí. Vaše outdoorové vybavení tak dodatečně ochráníte a déle vám tak vydrží.

Outdoorové vybavení se bez impregnace neobejde. Tedy alespoň v případě, že chcete, aby vám dlouho a dobře sloužilo. V následujících řádcích se podíváme na to, proč je vlastně nano impregnace na boty, oděvy a další outdoor vybavení tak důležitá.

Je impregnování důležité?

Hlavním faktorem je cena. Kvalitní outdoor oblečení, stan, batoh nebo taška není vyloženě levná. A i když díky svému materiálu disponují určitým stupněm ochrany proti dešti a dalším vlivům počasí, sami to rozhodně nezvládnou. Jestliže tedy chcete, abyste toto vybavení mohli používat dlouho, sáhněte po impregnaci.

Nano sprej na boty, oblečení nebo stany totiž vytvoří neviditelný film, který bude chránit vaši výbavu před promoknutím a poškozením. Kvalitní impregnace navíc nevydává žádný zápach ani nebarví. Proto se nemusíte bát, že byste své oblečení nebo obuv znehodnotili. Dbejte ale na to, abyste impregnaci pravidelně obměňovali. Přece jen nevydrží věčně. Opotřebovat se může nejen působením deště, ale také při praní.

Proč impregnovat?

Možná vás napadá, že impregnovat přece nemá smysl. Kvalitní oblečení a obuv totiž pořizujete už naimpregnované z výroby. I k této impregnaci se ovšem dá vztáhnout to, co jsme říkali v posledním odstavci. Impregnace z výroby nevydrží věčně. Postupem času ztrácí svůj účinek, a to až do té doby, dokud není úplně sepraná.

Vaši výbavu tedy rozhodně impregnujte. Kvalitní impregnace na tenisky, outdoorovou obuv a oblečení vám totiž pomohou získat voděodolné vlastnosti a lepší ochranu proti nečistotám. Menší investice se vám tedy v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí.