Ostatní Tipy & rady

Jak si správně zabalit na cesty?

Balení na dovolenou je vždycky tak trochu o nervy. Snažíte se sbalit opravdu všechno, protože nikdy nevíte, co budete potřebovat. Cestujete-li na tři dny nebo na týden, obvykle se sestava kufru moc neliší, maximálně máte pár kousků oblečení navíc. Když něco zapomenete, nezoufejte, dnes už jsou ceny přijatelné a dá se koupit prakticky všechno.

Vybavené hotely

Ještě před nějakou dobou ženy do hotelů braly fény a nejrůznější další propriety. Dnes už bývá součást lepších hotelů fén na vlasy, mini šampony, ručníky a podobně. A i takové věci vám mohou ušetřit ve finále nějaký ten prostor na oblečení nebo věci, které si s sebou vzít na dovolenou. Předtím než začnete balit, můžete vyzkoušet naše rady.

Udělejte si seznam

Cestuju ráda a obvykle na tři až čtyři dny na poznávací zájezdy. Často tak nevím, co si sbalit a běhám od koupelny ke kufru a přemýšlím, co všechno sbalit, co nebudu nutně potřebovat a bez čeho se neobejdu. Když jsem začala cestovat pravidelněji, vytvořila jsem si seznam. Věci, které s sebou musím mít, důležité věci, které musím sbalit ráno před cestou (kartáček na zuby, nabíječka, make-up..). Při balení odškrtávám a nestalo se mi, že bych na něco zapomněla.

Čím méně, tím lépe

To mi vždycky radí mé okolí, zejména ti, kteří se mnou cestují autem. Občas přemýšlím nad tím, jestli všechno, co s sebou beru skutečně využiju. Čím méně toho sbalíte, tím lépe. Já se vždycky uklidňuju tím, že si můžu koupit víc suvenýrů nebo něco hezkého na sebe z cest.

Počítejte s rezervou

Na dovolenou obvykle nikdy nejezděte s kufrem, který je napěchovaný až k prasknutí. Počítejte s tím, že si přivezete možná něco s sebou, suvenýry či věci, které si na cestách koupíte. Poté také balení zpět není nikdy tak úhledné, jako když jedete na dovolenou.