Tipy & rady

Jak si užít výlet do Prahy s celou rodinou

V naší hlavní metropoli můžete najít celou řadu kulturních, historických i zábavných lákadel. Samozřejmě bude váš výlet do Prahy vypadat jinak, když vyrazíte sami, s přáteli, partnerem nebo celou rodinou. Nikdy však nepřijdete o možnost poznat hlavní město České republiky v plné jeho kráse. Mnoho míst totiž nabízí lákavý prostor nejen dospělým, ale především dětem, které není vždy lehké něčím zaujmout.

Navštivte s dětmi speciální rodinné programy

Téměř každé místo v Praze, které je určeno k zábavě, nabízí i speciální rodinný program, který je vhodný také pro děti. Dospělí tak získávají jedinečnou výhodu, stát se opět na chvíli dětmi a jejich potomci získají vzpomínky na rodinné zážitky. Můžete s nimi navštívit například rozsáhlý aquapark nebo se projít po moderním dinoparku, prohlédnout si zvířata v zoologické zahradě, která se nachází v pražské Tróji. K oblíbeným výstavám pro děti patří muzeum lego stavebnic nebo Království železnic na Smíchově.

 

S dětmi se na výletě rozhodně nudit nebudete

Děti jsou jedinečně aktivní. Je proto možné s nimi navštívit i sportovně založená centra. K oblíbené rodinné zábavě patří surfovací trenažéry a simulátory s virtuální realitou. Jestliže jedete do Prahy i s přáteli, můžete uspořádat paintball souboj či laserovou show. Velmi atraktivní jsou v současné době také únikové hry, které vás přenesou jako mávnutím kouzelného proutku do tajuplných míst. Pokud máte rádi netradiční místa, koukněte ještě na tyto tipy.

Po tak náročném dni vám jistě přijde vhod hotel Praha, který nebude příliš vzdálený od centra a poskytne přitom příjemný komfort.

Rodinné ubytování v Praze nemusí stát jmění

V blízkosti centra Prahy se občas pohybuje cena za ubytování na horní finanční hranici, která je pro mnoho lidí neúnosně vysoká, zvláště pak pro rodiny s dětmi. Pokud toužíte po přijatelném komfortu za rozumnou cenu, s jistotou vyhledávejte hotely v centru Prahy s odpovídajícím poměrem mezi cenou a kvalitou. V takovém si můžete pronajmout dokonce i rodinný apartmán, který vám poskytne potřebné pohodlí. Velkou předností takového hotelu je i vlastní restaurace a hlídané parkoviště pro případ, že jste do Prahy přicestovali autem.