Ostatní Tipy & rady

Jak ušetřit na letenkách?

Dnešní doba přeje cestovatelům, proto i letenky dnes můžete sehnat za pár korun. Stačí znát pár triků, mít nějaké to štěstíčko a můžete letět do Londýna za pár stovek nebo do velkých a vzdálených měst za víc než příznivé ceny. Jak ušetřit na letenkách? Máme pár tipů, o které se s vámi podělíme!

Sledujte, sledujte, sledujte

Není nic důležitějšího, než pečlivě slevovat, zda se neobjevují levné letenky do destinace, do které chcete. Na sociálních sítích existuje několik stránek, kde se pravidelně objevují tipy na levné letenky. Můžete si nechávat poslat nabídky do e-mailu a podobně.

Okamžitá rezervace

Přišla k vám nabídka se skvělou cenou? Sedí vám termín a čas? Pak na nic nečekejte a ihned rezervujte a následně plaťte. Ceny se totiž mohou měnit opravdu rychle, stačí jen dvacet minut, kdy si to promýšlíte a přesně nevíte a cena se zvedne. Narazíte-li na akční letenky, pak jsou v omezeném množství a nenakupujete letenky jen vy. Pozor na to, aby vám je nevyprodaly.

S předstihem a přizpůsobením

Chcete-li výhodnou cenu, obvykle musíte koupit několik měsíců dopředu. Na poslední chvíli jsou dnes letenky už velmi drahé. Také musíte slevit ze svých nároků, pokud chcete cestovat levně. To znamená neřešit, že letadlo neposkytuje full servis v podobě jídla, budete brát jen příruční zavazadlo.

Nejen vaše letiště

Odlétáte na dovolenou nejčastěji z Prahy nebo Ostravy? Levné letenky obvykle nejsou právě z těchto letišť. Podívejte se také okolo na letiště například Katowice, Waršava, Vídeň a podobně. Pokud máte některé z těchto letišť blízko a nezaplatíte za přepravu na něj horentní sumy, pak určitě využijte tuto možnost.

Mimo sezónu

Je jasné, že okolo prázdnin, Vánoc nebo dalších svátků, kdy je volno, a lidé cestují, jsou letenky dražší. Jsou ochotní za ně zaplatit i vyšší částky a na to právě přepravní společnosti spoléhají. Cestujte mimo tyto dny, ideálně přes týden.