Zajímavosti

Jordánsko je exotická pouštní perla

Jordánsko je země, o které toho většina z nás ví jen velmi málo, někdo možná pouze to, že se nachází na Blízkém východě. Jako místo pro dovolenou je proto často opomíjena, což je škoda, neboť svým návštěvníkům nabízí celou řadu zajímavostí.

Jordánská města

Pokud plánujete zájezd do Jordánska, rozhodně musíte navštívit jeho zajímavá města. Mezi významná průmyslová centra patří Ammán. Druhé největší město je Zakrá a za návštěvu rozhodně stojí i Irbid, které je na žebříčku na třetím místě. Všechna tato města se rozkládají v severní části území. Mezi význačná města jižní části země pak patří Akaba, která je zároveň jediným přístavem nacházejícím se na břehu Rudého moře.

Proč navštívit Jordánsko?

Jordánsko je země skrytých pokladů, pokud je chcete objevit, musíte se za nimi vypravit, třeba prostřednictvím cestovní agentury Objevjordansko.cz, která nabízí nejen zájezdy skupinové, ale také zájezdy na míru. K území Jordánska se vztahuje celá řada biblických příběhů, ve starověku se zde rozkládalo několik velice vlivných římských měst. Damašek byl ve středověku centrem, odkud se vyráželo do stepí na lov.

Na své si přijdou i milovníci přírodních krás, neboť jordánská příroda je velmi rozmanitá. Naleznete zde nádherná kamenitá úbočí, roztodivné skalní útvary, které vytvářejí pískovcové hory nebo nádherná vřesoviště. Velmi zajímavá je unikátní růžová poušť, na jejímž území naleznete různé odstíny růžově a někde až do červena zbarveného písku.

Využít můžete i nabídku sportovních aktivit. Patří mezi ně různě dlouhé treky, lezení po skalních stěnách, paragliding nebo potápění.

Zapomenou nesmíme ani na zdravou jordánskou kuchyni, kromě různých druhů masa můžete ochutnat skvěle ochucené různé druhy rýže a rozmanité druhy zeleniny. To vše je doplněno tradičním čajem a vynikajícími druhy vína.