Tipy & rady

Kam na dovolenou pro zamilované?

Máte čerstvě po svatbě a chystáte se na líbánky, čeká vás výročí či si jen chcete užít společné chvíle se svojí drahou polovičkou? Pak byste rozhodně měli zauvažovat nad jednou z následujících destinací, které jsou jako stvořené pro všechny zamilované.

Paříž

Jaké jiné místo, nežli „město lásky“ by mělo stát v čele všech destinací pro zamilované? Paříž je dnes již opravdu tradičním cílem všech, kdo chtějí strávit nějaký ten čas po boku své lásky. Romantická plavba po Seině, piknik pod Eiffelovkou či pohodová projížďka na kolech od baziliky Sacré-Cœur až k muzeu Louvre. Na své si zde přijdou i všichni milovníci gastronomie. Francouzská kuchyně totiž hraje všemi barvami, vůněmi a chutěmi, které jednoznačně pohladí vaše chuťové pohárky. Tato celosvětově oblíbená metropole však nabízí mnohem víc, stačí nasednout na letadlo a přesvědčit se na vlastní oči.

Kypr

Jestliže píšeme o městě lásky, nesmíme vynechat ani ostrov lásky, jímž je právě Kypr. Ten si tuto přezdívku zasloužil díky bájnému mýtu, který vypráví, že nedaleko města Paphos (které je navíc zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO), na pláži Petra tou Romiou, byla zrozena Afrodita – bohyně lásky. Vy si zde se svojí láskou můžete užívat okouzlující pláže lemované průzračnými tyrkysovými vodami i četné historické památky z doby řecké i osmanské. Bonusem k tomu všemu bude fakt, že je Kypr jednou z nejslunnějších destinací vůbec, slunce tu totiž svítí po více než 300 dní v roce. Jste-li tedy se svoji drahou polovičkou milovníci slunění a opalování, rozhodně byste při svých cestách neměli Kypr vynechat.

Santorini

Na malý moment ještě zůstaneme na ostrovech. Dalším z romantických ostrovů je totiž jednoznačně také řecký ostrov Santorini, který je rájem pro všechny zamilované. Okouzlující západy slunce, tradiční bílé domečky s modrými okenicemi, z nichž visí pestrobarevné květiny i pláže všech barev vezmou dech každému, kdo sem, byť jen na chvíli, zavítá. Nenechte si ujít vyhlášenou vesničku Oia, milovníci vín by pak jistě měli zavítat do Muzea vína, které mapuje ostrovní vinařskou tradici již od roku 1660.

Positano

Chcete-li na vaší společné dovolené zažít doslova pohádkovou atmosféru, rozhodně nesmíte minout okolí Neapole, které skrývá jedny z největších skvostů celé země. Jedním z nich je právě kouzelné skalní městečko Positano, které je známé svými pestrobarevnými domečky. Při návštěvě Positana rozhodně nesmíte minout ani nedaleké pobřeží Amalfi, které stejně tak omámí milovníky klikatých uliček a malých zákoutí ukrytých ve skalních vrcholcích. V žádném případě byste neměli opominout ani návštěvu Pompejí ležících pod úpatím sopky Vesuv, popřípadě se vydejte lodí na nedaleký ostrov Capri, kterému se díky okolním vodám přezdívá „modrý ostrov“.