Ostatní Tipy & rady

Létání s dětmi – jak to zvládnout bez potíží?

Dovolená je časem odpočinku a klidu. Jestliže však máte doma miminko, pak váháte nad tím, zda vůbec na dovolenou jet. A letět letadlem? Pro někoho nemyslitelné. Děti však v pohodě zvládnou létání a díky tomu, že s nimi budete létat pravidelně už od útlého věku, pak v dospělosti pro ně nebude tento druh cestování problém.

Cestování s miminky a malými dětmi

S takovýmito dětmi se dá v pohodě zvládnout krátké i dlouhé lety. Přesně víte, jaké je vaše dítě a víte tedy, co všechno zvládne a nezvládne. Párkrát za rok zvládne přesun letadlem spousta dětí. Co je třeba pro děti zařídit? Jak vůbec let s menšími dětmi zvládnout bez karambolu a případného pláče?

Letenka

Děti do dvou let letenku takřka nepotřebují, ceny jsou opravdu nízké, zaplatíte asi jen 10% ceny z klasické letenky. Některé letecké společnosti nabízejí různé výhody pro děti až do dvanácti let. Do dvou let děti nemají vlastní sedadlo, mají nižší limit pro váhu zavazadla a příruční zavazadlo si vzít nemůže. Děti pobývají na klíně či v náruči rodiče.

Příruční zavazadla

S dětmi jdou stranou vaše věci, omezujete je jen na minimum. Potřebujete pasy, peněženky, telefon, nabíječky a podobné věci. Nicméně je třeba myslet na dítě a na oblečení pro něj. Správně předpokládáte, že se muže počůrat, pokapat čímkoliv a je nutno vzít věci na převlečení. Nutností jsou také plenky a pro děti jídlo. Jídlo by vydalo na samostatnou kapitolu, máte-li miminko či malé děti, do letadla můžete brát tekutiny a dětská jídla.

Důležitá bezpečnost

Do dvou let děti nemají vlastní sedadlo a tím pádem dostanete speciální bezpečnostní pás, který připevníte na svůj. Při vzlétání a přistávání je určitě problém s vyrovnávání tlaku v uších. Pokud kojíte, pak dětem pomáhá právě kojení. Děti nad dva roky mohou cucat bonbony.