Ostatní

Lyžování na Moravě

Nejen v Čechách, ale samozřejmě i na Moravě je mnoho aktivních lyžařů. Někteří z nich byli zvyklí jezdit do Alp či italských Dolomitů, to však je při současné situaci poněkud komplikované a pro některé i rizikové, a tak se nabízí možnost strávit pěknou zimní dovolenou na místních horách. Nemusíte jezdit pouze do Krkonoš nebo na Šumavu, máme přece krásné hory s vybavenými lyžařskými středisky i na Moravě. Ptáte se kde? Hned si o některých z nich povíme.

Kam za sněhem

Na Moravě můžete za sněhem vyrazit do Jeseníků, kde ve středisku Kouty naleznete nejdelší moravskou sjezdovku s délkou tři kilometry obsluhovanou moderní šestisedačkou. Je zde celá řada tratí, které nadchnou i náročnější a zdatnější lyžaře, jsou velkoryse široké a skvěle udržované. V areálu vám nebude chybět nic, naleznete zde vše od občerstvení, přes servis až po půjčovnu lyžařského vybavení.

V Jeseníkách ještě chvíli zůstaneme, nemůžeme totiž opomenout nejznámější areál Ramzová, který je zároveň nejvýše položený lyžařský areál v Jeseníkách. Nádherné sjezdovky prosmýkající se lesem přináší lyžařům příjemný a uklidňující zážitek na rozdíl od většiny holých tratí. Ramzová vám poskytne veškeré potřebné služby, příjemný pobyt je zde zaručen.

Pokud vám učarovaly Beskydy, vyrazte do skiareálu Bílá, který je vyhlášený svými sportovními i výukovými terény. Sjezdovky jsou obsluhovány moderní čtyřsedačkou s nástupním kobercem. Lyžaři si zde užijí krásné výhledy na malebnou vesničku Bílá s klasickými dřevěnými stavbami.

Nezanedbejte přípravu

Důležité je nejen kam, ale také kdy. Abyste z důvodu nedostatku sběhu nebo špatného počasí nestrávili dovolenou na pokoji, je rozumné zjistit si aktuální stav sněhové pokrývky a předpověď počasí pro danou lokalitu před odjezdem. Portál České-sjezdovky.cz nabízí vždy aktuální informace, díky kterým se vyvarujete nepříjemných překvapení a užijete si lyžovačku naplno.