Ostatní

Na co se zaměřit při výběru dovolené v Chorvatsku?

Sluncem prozářené Chorvatsko nabízí svým návštěvníkům dostupné pláže, čisté moře, historické památky a přírodní krásy. To vše umocňují milí a pohostinní obyvatelé této turisty vyhledávané dovolenkové destinace. Díky tomu je dovolena chorvatsko velmi oblíbená.

Na co se zaměřit při výběru místa pro dovolenou v Chorvatsku?

Pokud se pro dovolenou v Chorvatsku rozhodnete, podle čeho vybírat místa, kde budete trávit svůj odpočinkový čas?

Nejprve je potřeba si ujasnit priority – co od dovolené očekáváte a jakým způsobem ji hodláte trávit. Vzhledem k tomu, že počasí v chorvatsku je příjemné nejen v létě, ale i na jaře a na podzim, můžete do této destinace vyrazit téměř kdykoli. Někdo chce svoji dovolenou trávit na pláži a vodními radovánkami, další touží poznávat nové kraje a zvyky. Někdo má rád klid a soukromí, další zase vyhledává ruch a zábavu. Někdo jede na dovolenou sám, další zase s dětmi nebo dokonce čtyřnohým mazlíčkem. Podle toho je potřeba volit lokalitu a možnosti ubytování Široký výběr ubytovacích kapacit nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz. Naleznete zde celou řadu hotelů nabízejících hotelové služby a animační programy pro děti i dospělé. Dáváte-li přednost ubytování klidnějšího charakteru, můžete si objednat apartmán nebo chatku.

Kam za zábavou

Patříte-li mezi milovníky zábavy a turistického ruchu, zamiřte do větších přímořských středisek. Ta nabízejí noční život, obchody, promenády a dokonale vybavené pláže s potřebným zázemím. Vyzkoušet si můžete některé adrenalinové aktivity, objednat plavbu lodí nebo výlet za památkami. K dispozici jsou plážové vláčky, sporty nebo vodní skútry. Také se nabízí možnost zapůjčení automobilu pro celodenní výlety. Mezi taková centra patří Zadar, Pula, Makarská, Split, Dubrovnik nebo Omiš.