Ostatní Tipy & rady

Na co si dát pozor při nízkonákladových letech?

Cestování je stále víc a víc oblíbené a to zejména díky dostupnosti a tomu, že je finančně přijatelné pro víc lidí. Můžete se tak s minimem financí dostat do zemí a měst, o kterých jste vždycky snili. Včasné jízdenky, ubytování přes slevové portály a s předstihem vám mohou zajistit výrazné sražení celkové ceny. Samotnou kapitolou jsou nízkonákladové lety.

Proč jsou levnější?

Nízkonákladové lety takzvané lowcost umožňují cestovat za nízkou cenu a do míst, která by jinak pro spoustu lidí byla finančně nemožná. Náklady nízkonákladových společností jsou minimální, proto si mohou dovolit oproti těm klasickým aerolinkám snížit výrazně ceny. Platí se za přepravu a vše navíc (občerstvení, změna místa, odbavení, zavazadla…) se platí. Existují nějaké nevýhody? Na co si obecně dát pozor?

Problémy s termíny

Nejlevnější letenky obvykle mají omezené termíny a časy odletů. Nemůžete si tolik vybírat jako u klasických aerolinek. Pokud musíte být v určitý den a čas na určitém místě, pak musíte hledat i jinde.

Rychlá reakce

Líbí se vám cena letenky, vyhovuje vám termín? V klidu to proberete s přáteli či přítelem a ráno chcete letenku koupit. Ale ouha, cena se najednou vyšplhala nahoru. Je třeba reagovat rychle, protože akční letenky jsou v omezených počtech, a když se vyprodají, cena stoupne.

Brzká rezervace

Akční letenky jsou často k dostání dva až tři měsíce před samotnou cestou, takže výlet musíte naplánovat dlouho dopředu. Pár dní před vaší cestou už může být cena vysoká.

Minimální servis a poplatky

Během letu nedostanete obvykle nápoje a občerstvení zdarma, denní tisk. Navíc pokud jedete na delší dobu, pak musíte mít s sebou zavazadlo, za které si musíte připlatit. Když se stane, že se vyskytne u vás nějaká změna (letí místo vás někdo jiný, potřebujete přehodit let a podobně) platíte. A obvykle to nebývají moc levné poplatky.