Ostatní

Na dovolenou do Splitu a jeho kouzelného okolí

Split patří mezi největší chorvatská přímořská města. Nachází se v krajině střední Dalmácie, na pobřeží Jaderského moře. Díky tomuto místu bude vaše dovolena chorvatsko dokonalá.

Svým návštěvníkům nabízí nejen nádherné pláže a barevný svět podmořského života, ale i historické stavby, křivolaké uličky a ve svém okolí i zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Pokud hledáte, kde se ubytovat, prohlédněte se nabídku portálu ubytovanivchorvatsku.cz. Můžete si zde objednat svoji dovolenou s předstihem nebo využít možnosti last minute chorvatsko.

Co všechno nabízí Split a jeho okolí

Samozřejmostí jsou nádherné pláže, které vyhledávají i rodiny s dětmi, neboť nabízejí pozvolný vstup do moře. Proslulá je pláž Bačvice, ale nenaleznete zde ani klid ani soukromí. Výhodou je dokonalá turistická vybavenost. Tao pláž se také pyšní Modrou vlajkou.

Pokud nepatříte mezi plážové lenochy, můžete se vydat potápět mezi ostrovy, kterých má tato oblast dostatek. Velké množství lokalit určených pro potápění nabízí souostroví Kornati, které je zároveň vyhlášeno národním parkem. Proto zde můžete využít potápěčské aktivity pouze s chorvatskými potápěčskými agenturami a školami, které vám zapůjčí také potřebné vybavení. Pod vodní hladinou se vám naskytne příležitost pozorovat pestrobarevný mořský život. Na vlastní oči spatříte pestrobarevné hvězdice, houby, langusty a budou vás míjet i hejna pestrobarevných rybek. Pokud se vám poštěstí, spatříte i největší atrakci této lokality – sytě žluté murény.

Další zajímavé výlety nabízejí pobřežní hrady. Mezi městy Split a Trogir se rozkládá soubor hned sedmi malých přístavů a hradů. Jejich vznik je spojován s obranou proti vpádu Turků.

Milovníci přírodních krás mohou zavítat do národních parků Krka nebo Plitvická jezera.

V národním parku Krka můžete obdivovat soustavu vodopádů, které mají krasový původ a v nichž se střídají jezera s říčními kaskádami.

Pokud vám nevadí celodenní výlet, vydejte se na návštěvu Plitvických jezer, jež tvoří kaskáda šestnáct jezer, jež se do sebe vzájemně vlévají.