Uncategorized

Najít si práci – je to stresující nebo jednoduché?

Hledání práce může být pro někoho problém číslo jedna. Kde práci hledat? Jste roky zvyklí na jedno místo, práci, kterou už nyní zvládáte s přehledem, víte, co všechno je potřeba, umíte odpovídat na často kladené otázky, znáte dobře své kolegy, vycházíte s nimi, šéf je sice přísný, ale dobrý, víte co od něj čekat. A najednou je před vámi problém číslo jedna. Zařazujete se do řad nezaměstnaných. Už nevstáváte ráno do práce, neřešíte, co si na sebe obléknout, co v práci musíte vyřešit, co hoří, co ještě počká. Nemáte svůj systém a řád.

Pro mnohé velký zásah do života

Zejména pak pro ty, kteří neradi něco mění a změn jako takových se přímo děsí. Změna pro ně znamená automaticky k horšímu a můžete vyprávět, že ne všechno musí být hrozné. Nedají si říct. Změna práce nebývá pro mnohé snadná. Jste-li zvyklí na určité věci, musí to pro vás být velmi těžké. Firmy fungují na jiných principech, mají jiné pracovní doby, jiné návyky. Musíte si nejdřív osvojit novou práci, seznámit se s kolegy. A to není vždycky jednoduché. Kde si najít novou práci? Můžete vyzkoušet například nabídka práce Opava. Jste-li z Opavy nebo bydlíte poblíž, pak zde najdete mnoho nabídek.

Vybírejte vždy podle toho, co je pro vás důležité. Chcete pracovat ve větším městě, které nabízí větší příležitosti a možná i flexibilnější podmínky, pak hledejte vždy pod názvem města. Například nabídka práce Most a podobně. HitPrace je pracovní portál, který shromažďuje a sdílí jednotlivé nabídky práce z celé České republiky. V mnoha oborech si můžete vybrat ten, na který máte kvalifikaci nebo ten, který chcete vyzkoušet. Můžete dále vybírat práci na plný nebo zkrácený úvazek, podle vašich časových možností. Nabídka je široká a hledání práce tak nebylo jednodušší a rychlejší, než je tomu nyní.