Ostatní

Nosíte osobní doklady stále u sebe?

Vyrazíte často z domova bez osobních dokladů s jistotou, že vás přece nikdy nelegitimují? Ačkoliv již dávno neplatí zákon, který nařizoval povinné nošení občanského průkazu u sebe, jak to má mnoho starších ročníků stále zažité, prokázat svou totožnost jiným způsobem musíte. Pokud tak neučiníte, můžete strávit nějaký čas zadržení, dokud příslušné orgány vaši totožnost nezjistí.

Prokázat se lze, kromě občanského průkazu, také pasem nebo řidičským průkazem, proto je vhodné osobní doklady u sebe stále nosit.

Doklady do peněženky nepatří

Kapsáři a zloději peněženek byli, jsou a pravděpodobně budou, proto je často doporučováno nenosit osobní doklady a kreditní karty v peněžence, společně s finančním obnosem a to z prostého důvodu.  Pokud použijete na osobní doklady kožené dokladovky, je jen málo pravděpodobné, že se zloděj zmocní nejen vaší peněženky, ale i pouzdra s doklady. Ztráta je tak menší. Přijít o peníze a současně  všechny platební karty a osobní doklady je velmi nepříjemné. Ztráta hotovosti nepotěší, ovšem vyřizování nových dokladů na úřadech na náladě jistě nikomu nepřidá.

Estetická stránka

Znáte ten nervózní pocit, kdy stojíte ve frontě v obchodě a když konečně na vás přijde řada nemůžete najít platební kartu nebo členskou kartičku. Nervózní pohledy ostatních vaše hledání v „napěchované“ peněžence rozhodně neurychlí.

Už jen pohled na vaši peněženku nevypadá dobře, pokud v ní nosíte „nacpané“ vše možné, zejména když nosíte peněženku v kapse. Obal na kreditní karty ulehčí vaší peněžence, sníží riziko jejich odcizení a ve frontě budete ušetřeni nervózních pohledů.

Peněženky, dokladovky, klíčenky….

Na webu penezenky-ahal.cz objevíte nejen velký výběr kvalitních pouzder na doklady, klíčenek, ale také peněženek v mnoha rozmanitých provedeních z různých materiálů.