Tipy & rady

Proč na svých cestách využívat trajektů?

Kdo pravidelně cestuje, ten samozřejmě kombinuje celou řadu možností dopravy. Sem nemusí patřit jenom ty klasické. Do popředí se dostávají také trajekty. Pokud jste se jim vždy vyhýbaly, zde jsou důvody, proč jich využívat.

Dostanete se na řadu ostrovů

Ostrovních destinací, které jsou spojeny s cestováním, je více než dost. Je celkem jasné, že vzhledem k charakteristice ostrovů se na něho dostanete buď jenom letadlem, nebo lodí. Jinou možnost nemáte. A pokud nechcete platit za zbytečně drahá letadla, je celkem jasné jakou variantu byste měli zvolit.

Trajekty jsou samozřejmostí v mnoha zemích

I když se to nezdá, tak se jedná o jednu z velmi důležitých forem dopravy v mnoha zemích. Když se podíváme na několik známých příkladů, jsou to země, jako:

  • Velká Británie a Francie
  • Chorvatsko
  • Řecko

Nebojíme se však zamířit ani na sever, jako jsou země, kterými je stále populárnější Dánsko. Stejně tak nezapomínejme ani na trajekty do Norska, které jsou také možností, jak se dají jednoduše navštívit ty části této země, kam nevede ani silnice, ani železnice.

Jsou výhodné

Například oproti zmíněnému letadlu je trajekt výrazně levnější. Zvláště, pokud vám jde jenom o překonání menší vzdálenosti, na kterou se létat v podstatě ani nevyplatí. Kdo nechce při cestování vyhazovat peníze, měl by trajekt zvolit.

Vezme vás i s autem

Na trajektu pochopitelně nemusíte cestovat jenom jako osoby. Jedná se o velkou loď, která má také nákladní prostor. Trajekt tak umožní i převoz automobilů. To se hodí ve chvíli, kdy máte naplánovaný zajímavý road trip svým vozem a tak je jasné, že ho musíte mít ve všech zemích u sebe. Takto ho přepravíte, kam potřebujete.

Jsou rychlé

Doba starých lodí je dávno pryč. Vše šlo kupředu a s tím i vývoj trajektů. Ty jsou dnes moderními loděmi, které nabídnou nejenom bezpečnost, ale i rychlost přepravy.