Tipy & rady

Proč právě pro vás může být fotopast užitečná?

Fotopast je celkem malé zařízení, které však může velmi účinně ochránit váš majetek. Stačí pořízenou fotopast umístit na místo, které má být chráněno před útokem vandalů či lupičů. Fotopast automaticky zachycuje pohyb a ochrání váš pozemek i dům.

Co je to fotopast?

Fotopast je plně automatickým digitálním zařízením, které je určené pro denní i noční záznam statických snímků, tedy fotografií, ale také videa, které může mít maximální délku 1 minuty. K aktivování fotopasti dochází při spuštění PIR čidla v okamžiku, kdy se před čidlem něco hýbne. Může jít o pohyb člověka či zvířete, jedná se o tepelný pohyb v zorném poli snímače. Nemusíte se však obávat zbytečných fotografií, čidlo fotopasti totiž nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i na základě teplotních změn.

Proč si pořídit fotopast?

Fotopast je vhodným pomocníkem pro všechny, zvláště pro myslivce, kteří potřebují mapovat pohyb zvěře, ale poslouží i jako účinným nástroj pro zabezpečení objektů. Po pořízení fotografií fotopast ukládá snímky a videa na SD kartu. Pokud chcete mít ihned přehled o dění před fotopastí, pořiďte si novější modely fotopastí, které umí odesílat fotografie ihned na váš mobilní telefon.

Jakou fotopast pořídit?

Nejprodávanějšími fotopastmi jsou fotopasti BUNATY. Pro vás je však rozhodující cena fotopasti a funkce, které vám fotopast může nabídnout. Mezi levné fotopasti patří například fotopast ScoutGuard sg 520 a Acorn 3310. Tyto fotopasti pořídíte do 2500 Kč. Fotopast Acorn se liší tím, že má velký barevný LCD displej, tudíž si fotografie můžete prohlédnout přímo v terénu. Fotopast SG 520 toto neumožňuje a fotografie si můžete prohlédnout až doma přes počítač. Kvalitnější fotopastí je fotopast BROWNING, která vyniká skvělou kvalitou fotografií. Fotopasti BUNATY jsou také dobrou volbou, vyrábí se pro Českou republiku a jejich menu je v češtině. Pestrou nabídku fotopastí naleznete na http://www.fotopast.eu/.