Evropa Tipy & rady

Severské země – kam vyrazit na výlet?

Chcete vyrazit někam na zajímavý výlet, ale nebaví vás takové ty klasické a turisticky hojně navštěvované destinace? Žádné Řecko, Jadran nebo Španělsko, ale chcete poznávat jiná místa? Zkuste severské země, které toho umí hodně nabídnout. Nabízíme několik turisticky zajímavých míst, které určitě stojí za návštěvu!

Norsko – Bergen

Norsko je velmi krásná severská země, která může nabídnout mnoho, například Bergen, což je druhé největší město. Každý den se zde pořádá rybí trh, kde můžete koupit opravdu vynikající ryby, které si potom můžete připravit. Na vrchol Fløyenu můžete vyjet lanovkou a naskytne se vám skutku úžasný výhled, když bude hezké počasí. V Bergenu člověk nikdy neví, jak je to s počasím, srážky jsou zde velmi častí. Jen tak pro zajímavost, prší zde opravdu hodně, pětkrát víc, než v Praze. Nepromokavou bundu, deštník nebo pláštěnku rozhodně s sebou!

Švédsko – Národní park Abisko

Ve Švédsku najdete jeden z nejstarších národních parků Evropy. Jde o poměrně dostupné místo, najdete zde hlavní silnici i železnici. Lokalita Abisko má poměrně dobrou turistickou základnu, najdete zde informační centra, hotely, kempy a podobně. Park disponuje nádhernými květinovými loukami, vodopády a podobně. Cesty jsou poměrně dobře značené, takže můžete bez obav na výlet v národním parku. Spatřit zde můžete sobi, orli. Někde v národním parku žijí medvědi, kteří se povětšinou drží v ústraní.

Dánsko – Kronborg

Tento zájem najdete ve městě Helsingør. Jde o jednu z nejlepších renesančních staveb Evropy, právě se zapisuje do seznamu světového dědictví UNESCO. Historie tohoto zámku byla vždycky spjata s námořním provozem Øresundu. Zámek stojí přímo na mořském břehu, byl založen v pozdním středověku. V 17. století zde proběhla velká přestavba kvůli požáru. Právě zde zasadil anglický spisovatel William Shakespeare děj Hamleta.