Ostatní

Těhotenství a zima: Na co si dát pozor?

Prožíváte období těhotenství přes kouzelnou zimu? Trochu se obáváte, co vše na vás přes toto období čeká? V období těhotenství je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a pečovat o své zdraví, v zimě to platí dokonce dvojnásob.

Pestrá strava

Přes celé období těhotenství, ale především v zimě, myslete na pestrou stravu bohatou na minerální látky, vitamíny, zvláště kyselinu listovou a omega-3 mastné kyseliny. Pestrá strava zajišťuje vašemu organismu zdraví, tudíž i vašemu miminku. Vždyť vše, co během těhotenství zkonzumujete, „konzumuje“ i vaše miminko. Dbejte i přes zimní období, kdy se zelenina i ovoce zdražuje, na dostatečný přísun čerstvých vitamínů. Volte ovoce, které je vždy zralé, v zimním období tedy pomeranče, mandarinky a pomelo.

Buďte opatrná

V zimě jednoduše platí zvýšená opatrnost. Cesty jsou namrzlé, roztávající sníh i silný vítr pro vás může být nebezpečným. Vsaďte proto na kvalitní obuv, ve které se budete cítit bezpečně a snažte se v rizikových dnech zůstávat spíše doma.

Pořádně se nabalte

Myslete také na dostatečné množství oblečení, které vás ochrání před nachlazením. Ideální je, pokud si pořídíte těhotenské bundy či jednu bundu a těhotenské kalhoty. Ty jsou opatřeny speciálními regulačními systémy, které vašemu bříšku nabízí dostatek pohodlí a prostoru k růstu. Regulační systémy jsou na bundách i kalhotách v různých podobách.

Náš tip: Sháníte kvalitní zdravotnické vybavení a zdravotnické oblečení? Navštivte https://www.infinitemedstyle.com, kde vás vybaví nejen fonendoskopy a stetoskopy, ale také slušivým zdravotnickým oblečením a obuví.

Zázvor!

Pro těhotné ženy je také ideální konzumace zázvorového čaje, bonbonů či výluhu. Zázvor vás chrání před chřipkou a nachlazením a snižuje pocity nevolnosti. Ideální zdravý společník, jehož sílu bychom neměli podceňovat.

Odpočívejte

Pokud se cítíte přes zimu více vyčerpané a unavené, prostě odpočívejte. Nepřetahujte se a snažte se být více v klidu. Váš organismus to přes zimu velmi potřebuje.