Evropa Tipy & rady

Toskánsko – kam vyrazit?

Jedete-li na dovolenou do Itálie a nebudete se jen válet u moře, pak si určitě plánujete výlety. Kam přesně v Itálii vyrazit? Co například takové Toskánsko? Zde je opravdu mnoho památek a věcí k vidění. S Toskánskem jistě neuděláte chybu. Pokud chcete, můžete spojit pobyt u moře a výlety za pamětihodnostmi.

Krásná místa

Toskánsko je místem, které si zamilujete. Letní dovolená má zde své nezaměnitelné kouzlo a nemusíte prolenošit celé dny u moře. Pokud jste v Toskánsku poprvé, pak určitě doporučujeme nenechat si ujít například Florencii, Sienu nebo Luccu.

Florencie

Na návštěvu Florencie se doporučují minimálně dva dny, protože jde opravdu o jedno z nejkrásnějších míst na světě. Za návštěvu stojí jistě galerie Uffizi, která disponuje velkou sbírkou renesančního umění. Projít se můžete po nejstarším a nejužším mostě Ponte Vecchio, který vede přes řeku Arno. Navštívit můžete také hrobku Michelangela, Galilea nebo Rossiniho. Projít si můžete historickými a krásnými uličkami v centru, které přímo dýchají nádhernou atmosférou.

Lucca

Historické toskánské městečko, které disponuje hradbami, které jsou dodnes zachovány. Okruh dlouhý čtyři kilometry můžete projít a pokochat se tak nádhernými výhledy, které toto město nabízí. Za prohlídku stojí také historické jádro, náměstí Piazza Anfiteatro nebo katedrála San Martino.

Siena

Středověké město, které obklopují vinice, olivové háje a kopce. Náměstí Piazza del Campo vás dostane svou nádhernou architekturou. Určitě nevynechejte katedrálu Siena, Bazilika dell’Osservanza, hrad Belcar nebo třeba také kostel San Domenico.

Cinque Terre

Jestliže se vám zají město a památky, můžete si jít užít klidu a ticha do národního parku. Prohlídnout si můžete rybářské vesnice jako například Monterosso Al Mare, Vernazza nebo Corniglia. Barevné, terasovité a těsně vedle sebe, to jsou domy, které zde uvidíte. Místní rybáři jsou přátelští, půjčí vám pruty a vysvětli techniku rybaření.