Evropa

Východní Evropa – kam se zde vydat na dovolenou?

Většina lidí jedou na dovolenou do Řecka, Chorvatska, Itálie, Bulharska. Pláže, moře, sluníčko a všechno. Odpočinek, možnost se opalovat a podobně. Co však vyrazit na východní Evropu? Do států jako Polsko, Ukrajina nebo Gruzie? Jsou to místa, která nemáte ve svém cestovatelském deníčku? Nemají podle vás tato místa co nabídnout?

Dovolená ve východní Evropě

Jste na omylu, tyto země mohou přinést opravdu spoustu nevšedních zážitků, můžete poznávat nové kultury, památky a podobně. Stále víc a víc cestovatelů se orientuje právě na tyto země a není se čemu divit. Co všechno můžete najít v těchto zemích?

Gruzie

V gruziském městě Tbilisi se podepisuje historie, ta dává i nedávná. Za návštěvu určitě stojí Sirné lázně, které na první pohled vypadají jako mešita. Není tomu tak, jde o tradiční turecké lázně, které mohou poskytnout ten pravý relax a odpočinek. Postavené jsou tyto lázně na sirných pramenech. Navštívit můžete také skalní komplex Vardzia, což je nejznámější skalní město. Kdysi patřilo k jednomu z center království. Prohlédnout si můžete zdejší klášter, zbytky pevností, karavan nebo kostel.

Polsko

V Polsku můžete navštívit Wrocław, česky Vratislav. Navštívit můžete park Szczytnicki, což je největší lesnatá oblast ve městě. Najdete zde například modřínový kostel, ve kterém je k vidění spousta zajímavých výstav. Dále můžete navštívit japonskou zahradu, která byla vystavěna v roce 1994. Najdete zde dřevěné ostrůvky, bublající potůčky, fontány, borovice, japonské kamenné svítidla.

Rumunsko

Bukurešť je město, ve kterém se ne všichni turisté cítí dobře. Při první návštěvě chtějí zběsile utéct. Dejte mu však šanci, najdete zde krásná místa a památky. Navštívit můžete palác parlamentu, což je druhý největší dům na světě. Najdete zde také Národní muzeum moderního umění. Odpočinout si můžete například v Cismigiu parku, který disponuje oázou klidu. Najdete zde relaxační zóny, stánky s občerstvením nebo lavičky. Uprostřed najdete uměle vytvořené jezírko.