Čechy

Výprava po Čechách s přidanou hodnotou

Na dveře sice již neodvratně klepe tetička zima, nicméně mnozí z vás už určitě plánují dovolenou pro rok následující. Zraky většiny obyvatel České republiky se tradičně upírají do zahraničí, které jim na rozdíl od rodné kotliny poskytuje možnost slunění se na přeplněných plážích u moře. Dozajista nám ale dáte za pravdu, že ani u nás není o krásné zážitky a místa jako stvořená pro odpočinek nouze. Už jste například někdy v minulosti navštívili Český kras a všechno, co se v něm ukrývá? Pokud ne, tento článek je přesně pro vás.

Český kras je středobodem kulturních a přírodních památek

Pokud vám aktivní dovolená není cizí, bezpochyby se zaměřte na dechberoucí lokalitu Českého krasu, která se nachází v blízkosti hlavního města Prahy. Garantujeme vám, že o skvělé zážitky máte již dopředu postaráno. V prvé řadě by si určitě nenechte ujít dominantu lokality, kterou představuje královský hrad Karlštejn. Ten nechal postavit otec vlasti Karel IV. a váže se k němu legenda, že ženy měly do tamních prostor vstup zakázán. Historické prameny však tuto teorii vyvracejí.

Co všechno na vás v útrobách Karlštejnu čeká? Můžete si vybrat hned ze tří prohlídkových okruhů. Jeden vás zavede do nejvyšší hradní věže, druhý představí soukromé komnaty císaře a třetí se týká posvátných prostor.

O zábavu na celý den máte postaráno. Jak by se vám zamlouvalo ubytování pod Karlštejnem? Pokud totiž na místo určení dorazíte v pozdních hodinách, na nic dalšího už nezbude čas. A věřte, že věnovat Českému krasu pozornost alespoň dva dny se určitě vyplatí.

Jedinečná příroda Českého krasu

Jelikož jste během prvního dne navštívili hrad Karlštejn a střechu nad hlavou vám poskytl útulný hotel u hradu Karlštejn, v průběhu dne druhého jistě uvítáte zážitky z poněkud odlišného soudku. V blízkosti hradu se nachází například slavné Koněpruské jeskyně či Lomy Amerika. V obou případech budete prostředím naprosto uneseni. Za návštěvu stojí také hrad Křivoklát, který často skýtá útočiště českým i zahraničním filmařům.