Ostatní

Co je třeba udělat pro SEO?

Patříte mezi majitele webů? Pokud disponujete webovými stránkami, tak zajisté proto, abyste je prezentovali světu. Založit webové stránky však nestačí, aby si získaly návštěvnost, je zapotřebí je propagovat. Správná propagace vám může přinést třeba i návštěvníky z celého světa. Vše záleží samozřejmě na vašich finančních možnostech a na cílové skupině. Mezi nejdůležitější internetovou propagaci se považuje SEO, protože vám zajistí, aby vás lidé mohli najít ve výsledcích vyhledávání po zadání konkrétních klíčových slov.

Čím byste měli začít?

Pokud se v SEO nevyznáte, tak byste měli začít tím, že najdete zkušenou agenturu, která vám se SEO pomůže. Je sice mnoho věcí, které zvládnete svépomocí, ale agentura má širší možnosti, lepší nástroje a zkušený tým lidí, který na vašem webu bude pracovat.

Jako základ webu je postavit ho do latě z hlediska obsahu (ON page). Co se týče seo google ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje weby, které jsou plně validní a vyhovují všem potřebným standardům, od responzivního vzhledu až po dostatek originálního textu aj. Když je web po obsahové stránce v pořádku, je to pro vás ten nejlepší základ.

Dalším rokem je zjistit, jaká klíčová slova jsou pro vás důležitá, pokud na webu nabízíte například služby, tak je potřeba zjistit, pod jakými slovy lidé tyto služby hledají, k tomu pomůže důkladná analýza klíčových slov. Když máte klíčová slova nalezená, můžete je začít podporovat. Zde už se dostáváme k popularitě webu (OFF page), kterou vyhledávače měří v množství odkazů na jiných webech. Bude potřeba stanovit správnou dlouhodobou strategii pro budování zpětných odkazů na jiných webech, které povedou přes důležitá klíčová slova. Doporučujeme se obrátit na agenturu na Seoconsult.cz. Pomůže vám se vším, co se týče optimalizace, ať už jde o seo wordpress a podporu webů i na jiných redakčních systémech. Vždy se vyplatí spolupracovat s profesionály.