Tipy & rady

Cestovní pojištění je nutností i v roce 2020

Moderní doba přináší řadu zajímavých možností, patří k nim určitě i cestování po různých kontinentech. Můžeme se podívat i tam, kam se v dřívějších dobách vydávali jen skutečně ostřílení dobrodruzi. K cestám do zahraničí by ale mělo neodmyslitelně patřit také pojištění, které pokryje základní rizika a díky různorodým formám připojištění myslí například i na extrémní sporty. A jak je to s cestovním pojištěním v době, kdy do našich životů zasahuje COVID 19?

O všem se informujte před cestou

Ještě předtím, než obsadíte vlakové kupé nebo nastartujete vůz a vyrazíte do vybraných evropských i světových destinací, je dobré neponechat nic náhodě a zjistit si všechny detaily provázející téma cestovní pojištění a covid. Co dělat, když přijde karanténa, která nečekaně prodlouží zahraniční pobyt o další dny navíc? A budou vaší rodině proplaceny výdaje za testování? Na co se pojistka vlastně vztahuje a kde už mluvíme o výluce?

K dispozici je naštěstí asistenční infolinka, kde vám vyškolení poradci poskytnou podrobné informace. Volat lze pochopitelně nonstop, tedy například i později večer, podle aktuální potřeby. Dozvíte se i to, jak postupovat po návratu ze zahraničí, kde jste byli v karanténě a další podstatné věci, které není rozhodně radno podcenit či zanedbat.

Sjednání přes internet je samozřejmostí

Nemuset na kamennou pobočku aneb dohodnout cestovní pojištění online. To je dnes už jasnou samozřejmostí, kdo by chtěl čekat na makléře, že? Stačí vlastně jen několik málo kliknutí, zadání základních osobních údajů do připravené tabulky a potvrzení. Dohoda může být na světě už v řádu minut, přičemž nemusíte sjednávat osobní schůzky nebo někam telefonovat. Podobným způsobem lze samozřejmě vyřídit i jiné formy pojistek, jako je například klasické životní pojištění.