Tipy & rady

Jak uschovat doklady a peníze na cestách

Vyrážíte na dovolenou a plánujete navštívit nová města, poznat nové kraje nebo podniknout dobrodružné výlety? V naprosté většině případů u sebe potřebujete mít svoje doklady, nějakou hotovost nebo platební kartu. Kam to ale vše dát? Jak předejít tomu, abyste o doklady a peníze náhodou nepřišli?

Ptali jsme se odborníků na slovo vzatých. Odborníků ze specializovaného e-shopu Bagalio.cz, kteří nejen, že nejrůznější ledvinky, moneybelty a kapsičky prodávají, ale také sami rádi cestují a dokáží vám dobře poradit.

ledvinka CabinZero

ledvinka CabinZero

Ne každý nosí rád věci, konkrétně tedy peníze a doklady, po kapsách a ne každý má v oblibě zrovna ledvinku, která se stala (popravdě řečeno dost neprávem) trochu vysmívaným symbolem cestování v postkomunistické éře. Ledvinky ale za tu dobu prošly také svým vývojem. V současné době zase získávají na oblibě a díky důmyslnému řešení nejrůznějších kapsiček, skrytým kapsám těsně přiléhajícím na tělo a bezpečnostním sponám pro odepnutí jsou výborným cestovatelským pomocníkem. Neomezují vás v pohybu, a zároveň se do nich vejde dost věcí a máte je stále po ruce.

ledvinka CabinZero

ledvinka CabinZero

Pokud cestujete do oblastí, kde je poněkud vyšší pouliční kriminalita, doporučujeme vybírat některý z moneybeltů. Jde o určitý druh opasků s minimalistickou kapsou určenou na doklady, karty a peníze, který snadno schováte pod oblečení. Zbytečně tak na sebe neupozorňujete a pro kapsáře rozhodně nejsou tak snadnou kořistí jako třeba dámské kabelky.

A posledním tipem od specialistů z Bagalia.cz jsou ochranné obaly bezkontaktních platebních karet, které znemožňují načtení dat bez vědomí vlastníka. Odborně nazývané RFID ochrana. V platebních kartách i jiných kartách bývají umístěny pasivní čipy, které mohou čtečky pomocí elektromagnetických pulsů načíst. Abyste svou kartu ochránili před zneužitím, jednoduše ji vložíte do speciálního ochranného pouzdra. Tato pouzdra mohou být integrována v peněženkách, ledvinkách, palubních zavazadlech, ale pořídíte je i samostatně. Nenechávejte nic náhodě a s předstihem zabezpečte své karty, ať si maximálně a bez zbytečných komplikací užijete svou dovolenou a cestování. Kompletně vybavit, co se týče zavazadel, peněženek, ledvinek i moneybeltů, se můžete přímo na e-shopu Bagalio.cz.