Ostatní

Máte strach ze zlodějů? Pořiďte si fotopast

Zlodějů je mnoho a pokud se obáváte toho, že si vezmou do hledáčku zrovna váš majetek, je potřeba se nějakým způsobem chránit. Někdo si pořídí hlídacího psa, někdo zase alarm. Existuje však ještě jedna velmi spolehlivá možnost pro ochranu majetku s tou jsou fotopasti. Fotopasti jsou populární nejen na pozorování zvířat ve volné přírodě, ale i na ochranu majetku a dokonce mají mnoho výhod před bezpečnostními kamerami.

Pozemek pod dohledem

Bezpečnostní kamery si každý všimne a najde si jiný způsob, jak se do nemovitosti dostat, aby nebyl zaznamenán. Fotopasti jsou však maskované a po umístění na strom se stanou prakticky neviditelnými. Následně mohou spolehlivě střežit váš pozemek. Fotopasti si všimnou každého vetřelce, disponují totiž velmi citlivým PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb, to znamená, že si okamžitě všimne zvířete i člověka. Jelikož fotopasti reagují ve zlomku sekundy, je nemožné uniknout z jejich záběru. Pro ochranu majetku se vyplatí investovat do GSM fotopastí. Taková fotopast snímky neukládá jen na paměťovou kartu, ale také vám je zašle formou MMS na váš telefon nebo na váš email. Budete tak nonstop vědět, co se na vašem pozemku děje.

To se zajisté bude hodit, když budete zrovna mimo domov. Sami si nastavíte, v jakých hodinách má být fotopast aktivní. Jelikož je na baterie, může být umístěna i dále od domu. Fotopast má noční přísvit a může fungovat a pořizovat kvalitní snímky i za naprosté tmy. Také jsou fotopasti velmi odolné a budou vám fungovat venku po celý rok a za každého počasí nebo i při výkyvech teplot. Dnes už jsou fotopasti velmi levné a může si je pořídit kdokoliv. Stanou se vaším tajným třetím okem, které bude střežit váš majetek a vaše bezpečí. Vybírat si můžete z mnoha druhů fotopastí, které mají zajímavé funkce, které zajisté oceníte.