Čechy Tipy & rady

Beskydy – poznávejte je na horském kole

Jezdíte-li rádi na horském kole a není to jen k první hospůdce na pivko a zpátky, pak pro vás máme pár tipů, kam můžete vyrazit. Beskydy jsou krásným místem, pokud zvládáte jízdu na horském kole a rádi si takzvaně „dáte do těla“, pak vás mohou tyto trasy bavit a líbit se vám. I na hory můžete vyjet na kole!

Start ve Frýdku-Místku

V Beskydech se dá najít spousta tras, které jsou více či méně náročné. Přinášíme vám aktuálně trasy, které disponují sjízdnějším terénem. Stačí mít dobře vybavené horské kolo, se kterým se tolik nenadřete, čas a můžete vyrazit na příjemný výjezd, který se vám zalíbí.

Chata Prašivá

Obec Vyšní Lhota ukrývá chatu Prašivou, která je oblíbeným turistickým místem. Kromě chodců zde můžete narazit právě na mnoho cyklistů, kteří si na tuto chatu pravidelně dělají cyklo výlety. Někomu se tento kopec může zdát jako nejhorší ze všech, ale je to asi jen o vkusu. Je pravda, že cesta je takřka pořád do kopce, který je prudšího rázu.

Lysá hora

Podobně jako spousta turistů, také cyklisté se snaží Lysou horu pokořit. Existuje spousta jedinců, kteří na Lysou horu vyběhnou každý den, věděli jste to? Můžete jí zdolat na kole, kde od Malenovic začíná cesta stoupat. Střídá se zde stoupání s rovinkami, takže to mohou zvládnout i méně zdatní cyklisti.

Velká Čantoryje

Kopec na Čantoryji je dlouhý, prudký a těžký. Dá se zde vyjet, i když některé úseky jsou poměrně prudké a těžké. Těšit vás může fakt, že strmý kopec nahoru vám umožní rychlý sešup dolů. I tak se raději mějte na pozoru a dolů opatrně.