Tipy & rady

Chcete chiptuning? Vybírejte správně

Možnost nechat si upravit svůj automobil touto metodou není zase až tak nic výjimečného. Když ji chcete poptat, je třeba přesně a jasně vědět, co konkrétně hledáte a co budete potřebovat. Naše rady vám s výběrem pomohou.

Čeho chcete docílit?

Toto je rozhodně tou první věcí, na kterou byste se měli soustředit. Jak uvádějí i odborníci z Mereni-vykonu.cz, měl by mít zákazník jasno v tom, co mu daná úprava přinese. A takovou následně poptávat. Když se podíváme na možnosti, které dnes existují, tak je možné vybrat si jeden ze tří klíčových směrů. A těmi jsou tyto:

  • Zvýšení výkonu vozu
  • Snížení spotřeby vozu
  • Kombinace obou variant

Jaká bude cena?

I to je důležitý faktor, na který se rozhodně doporučujeme zaměřit. Je jasné, že většina lidí bude hledat nejenom kvalitní úpravu, ale také chiptuning levně. A jelikož se nejedná o věc, která by byla realizována každodenně, nemusí mít každý jasno o tom, kolik by měl zaplatit. Když se podíváme n to, jaké jsou ceny, tak se samozřejmě odvíjí od typu úpravy, kterou budete potřebovat. Obecně lze říci, že se nejnižší ceny pohybují okolo částky 5 000 korun českých.

Jakou zvolit firmu?

Jistě se setkáte s různými nabídkami, které jsou založeny na tom, že vám dané úpravy provede někdo doma, ve své garáži. Takovým se přece jenom doporučujeme vyhnout a zvolit raději profesionální a odborní chip tuning. Tím chceme říci, že je dobré oslovit profesionální firmu, která má znalosti, tradici a potřebné vybavení. Ideálním poměrem ceny a kvality disponuje firma na portálu mereni-vykonu.cz, která patří mezi nejzkušenější v oboru.

Jak je to s homologací a legálností?

Úzce to souvisí i s výběrem firmy. Když chcete mít po této stránce vše v pořádku, hledejte takovou společnost, u které budete mít jistotu toho, že vše bude provedeno v souladu se zákonem. A to včetně toho, že jednotlivé úpravy budou zapsány do vašeho TP. Tedy do technického průkazu vozu, čímž dojde i k oficiální homologaci úprav.