Ostatní

Chorvatsko: Levná dovolená s nádherným mořem

Chorvatsko bývalo českými turisty velmi oblíbené. Dnes je vše již jinak a většina turistů vyráží do jiných evropských zemí. Chorvatsko je však stále krásné a za skvělé ceny nabízí dovolenou s dokonale čistým mořem, zachovalou okolní přírodou a skvělým jídlem.

Levná dovolená

Pravdou je, že ubytování v Chorvatsku je nesmírně levné a nabízí možnost ubytování v apartmánech. Díky tomu vás rodinná dovolená nevyjde na desítky tisíc korun, ale vejdete se klidně do pár tisíc. Zvláště tedy pro rodinnou dovolenou je Chorvatsko ideální. Do Chorvatska se také dostanete poměrně rychle autem či karavanem.

 

Pláže a příroda

Chorvatsko je zemí, která si stále zachovává svůj přirozený ráz. Narazíte zde na krásně čisté moře, malé romantické plážičky a co více, Chorvatsko se může pyšnit nabídkou krásných ostrovů a zachovalých historických měst. Na své si zde přijdou milovníci relaxace, sportovci, ale také gurmáni. Ti si v Chorvatsku pochutnají na domácí kořalce, vínu a na všem, co nabízí moře. Chorvatský národ je také velmi přátelský a pohostinný.

Chorvatský Zadar

Zadar je moderní severodalmatskou metropolí, která turisty láká širokou nabídkou zajímavých služeb, příjemným koupáním, ale i svými historickými památkami. Navštívit v Zadaru můžete antické fórum, legendární Kalalarzi či objevit zvuk Mořských varhan. Zadar se rozkládá zčásti na pevnině, ale také na malém poloostrůvku. Navštívit můžete i nedaleké Národní chráněné parky Paklenicu a Kornati. Nebojte se však, Zadar není žádné obří město, žije zde asi 75 tisíc obyvatel. Ochutnat zde můžete i slavný likér maraschino, který se připravuje ze speciální odrůdy třešní Marasca. Zavítejte na ubytování Zadar a vyberte si ubytování vhodné právě pro vás. Pokud byste raději bydleli v menším chorvatském městě, je pro vás skvělou možností hotel Kožino.