Ostatní

Když k moři, tak do Chorvatska

Jestliže chcete zažít netradiční dovolenou spojenou s mořem, ale i poznáváním a především pak s klidem a soukromím, pak je to dovolená v chorvastku na některém z jeho ostrovů rozkládajících se v jaderském moři. Vyrazit na ně můžete na lodi z některého z pevninských přístavů. Široký výběr nabízí portál hrvaska.net.

Mljet

Tento ostrov se rozkládá v jižní části Chorvatska. Jeho povrch patří mezi nejlesnatější z celého chorvatského území. Jeho severozápadní část byla vyhlášena národním parkem. A za návštěvu rozhodně stojí Velké a Malé jezero. Na ostrov se dostanete lodí z poloostrova Pelješec, z osady Prapratno.

Kornati

Souostroví, které tvoří 89 ostrovů, se rozkládá mezi Zadarem a Šibenikem. Vzhledem k tomu, že je zde zřízen národní park, platí pro návštěvu velmi přísná pravidla, jež omezují jak pohyb lidí, tak i sběr mušlí a kamenů. Na území národního parku se dostanete pouze v organizované skupině. Některé z ostrovů byly v minulosti využívány piráty jako kotviště a to díky své členitosti a celé řadě chráněných zátok.

Brač

Tento ostrov se nachází nedaleko Splitu a patří mezi velmi oblíbené turistické destinace. V jeho severní části se nachází největší město ostrova, kterým je Supetar. Sem míří pravidelné lodní linky ze Splitu. Na ostrov se však můžete dostat také z Makarské. Pokud se chcete slunit na pláži, vydejte se na Bol nebo známý Zlatni rat.

Hvar

Tento ostrov je rozlohou čtvrtý největší a nachází se ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů, poblíž ostrova Brač a Korčuly, poloostrova Pelješac a Paklenských ostrovů. Vyhledávána je severní část ostrova, kde je pobřeží členité a dovolená chorvatsko nabízí celou řadu zátok, které jsou ideální volbou pro koupání.

Pokud se vydáte na průzkum ostrova, narazíte na celou řadu vinic, olivových hájů a sadů, kde se pěstují ovocné stromy, především pak citrusovníky nebo fíkovníky. Ostrov proslul pěstováním levandule.